Scroll to top
COZA AJANS

Google Reklamcılığı ile İşletmenizi Verimli ve Hızlı Büyütmenin Yolları Nelerdir?


Okuma Süresi: 3 dk 43 sn

Google Reklamcılığı

İnternette görünür olmanın, işlerinizi büyütmenin en etkili ve hızlı yollarından biri şüphesiz Google reklamları. Google’ın online reklamcılık hizmeti olan Google Ads, reklamlarınızı en alakalı kişilere göstererek pazarlama hedeflerinize en kısa sürede ulaşmanızı sağlar. Siz de Google reklamlarının avantajlarını öğrenerek işletmenize ivme kazandırabilirsiniz.

1- Google Reklamcılığı Potansiyel Müşterilerinizle Buluşmanızı Sağlar

Google reklam; ürün ya da hizmetlerinizi, markanızı ve hatta rakiplerinizi arayan hedef kitlenize kendi reklamlarınızı gösterebildiğiniz bir araçtır. Google, reklamlarınızı en alakalı kişilere gösterirken şehir, bölge ve ülke hedeflemesi yapmanıza da olanak sağlar. Böylece yerelden dünyaya kolayca açılabilirsiniz.

2- Google Reklamları Marka Bilinirliğinizi ve Satışlarınızı Artırır

Google reklamcılığı, dilerseniz marka bilinirliğinizi artırmanızda dilerseniz de satış gibi direkt hedeflerinize daha kolay ulaşmanızı sağlar. Marka bilinirliği gösterime odaklanırken, satış gibi sonuç odaklı reklamlar tıklamaya odaklanır. COZA, reklamlarınızı en iyi şekilde yöneterek size özel stratejiler geliştirir ve hedeflerinize ulaşmanızı sağlar.

3- Google Reklamları Sadece Arama Motorunda Yayınlanmaz

Her gün milyonlarca kişi Google arama motorunda bir şeyler arar ve bu aramalar sırasında hedef kitlenize Google reklamları ile anında ulaşıp reklamlarınızı gösterebilirsiniz. Bunun yanı sıra Google’ın yüz binlerce iş ortağı sitede, en iyi mobil uygulamalarda ve en popüler video platformu olan YouTube’da da reklamlarınızı yayınlayabilirsiniz. Tüm bu platformlarda Görüntülü Ağ, Arama Ağı, YouTube, Yeniden Pazarlama, Alışveriş ve Gmail Reklam türünde yayınlar yapmak mümkün. Biçim olarak ise metin, resim ve video reklamlar kullanabilirsiniz. Hangi hedef için hangi reklamın uygun olduğu konusunda COZA’dan destek alabilirsiniz.

4- Google Reklamlarını İstediğiniz An Ölçebilirsiniz

Google reklamlarınızın performansını istediğiniz zaman ölçebilir ve raporlayabilirsiniz. Ölçülebilir olması sayesinde hem reklamlarınızı değerlendirebilir hem de yeni Google Ads kampanyalarına yön verebilirsiniz. Reklamlarınızın ne kadar, hangi şehirden ve ülkeden tıklama aldığı ya da görüntülendiğini, her bir tıklama için ne kadar ödediğinizi ve pek çok detayı bu raporlarda bulabilirsiniz. COZA reklam uzmanları, reklamlarınızı detaylı analiz ederek size özel raporlar sunar ve reklamlarınızı optimize ederek en verimli çalışmayı sürdürür.

5- Google Reklamlarında Bütçe Tamamen Sizin Kontrolünüzdedir

Google reklamlarında ne kadar harcayacağınızı siz belirlersiniz ve reklamlarınız sadece tıklandığında ödeme yaparsınız. En iyi sonucu alabilmeniz için dilerseniz Google Ads uzmanları sizin için bütçe çalışması yapar ve size en uygun öneriyi sunar. Google reklam fiyatları tamamen sizin kontrolünüzde olduğundan günlük bütçenizi istediğiniz an azaltabilir ya da artırabilirsiniz.

6- Etkili ve Verimli Bir Google Reklam Çalışması Uzman Bilgisi Gerektirir

Google Ads konusunda deneyimli bir uzmanla çalışmak hem reklamlarınızı en iyi şekilde hedef kitlenize ulaştırmanızı hem de bütçenizi en iyi şekilde kullanmanızı sağlar. Çok harcayarak ulaşacağınız bir hedefe daha az harcayarak ulaşmak ve daha fazla sonuç elde etmek, ancak bir uzman desteği alarak mümkündür. Böylece maliyetleriniz minimuma inerken pazarlama hedeflerinize en doğru şekilde ulaşmış olursunuz. COZA bu noktada en büyük destekçinizdir ve işlerinizi büyütmenize yardımcı olur. COZA’nın her biri alanında tecrübeli ve sertifikalı Google hesap yöneticilerinden oluşan Google Ads ekibi, hedeflerinize ulaşma konusunda size kapsamlı destek sağlar.